PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=492975}

Puls 3

Pulse 3
4,4 1 313
ocen
4,4 10 1 1313
Puls 3
powrót do forum filmu Puls 3

Lepszy niż część druga , która bazowała na wielokrotnym pokazywaniu fantomów i mało strasznych jak dla mnie scenach z nimi. Fabuła dwójki jest dużo słabsza niż części trzeciej jednak oba filmy łączy jedno: eksploatowanie tematu nakreślonego w jedynce do granic znudzenia ( coś jak Resident Evil gdzie po części trzeciej - całkiem jeszcze znośnej - powstały jeszcze dwie kolejne ) .
W Puls 3 jest mniej scen z fantomami, ale jeśli już są to są dość niezłe ( oczywiście o urwaniu głowy ze względu na poziom strachu nie ma tu moim zdaniem mowy ). Poza tym ta część ma konsekwentnie zbudowaną i umiarkowanie wciągającą fabułę. Całkiem ciekawe wyjaśnienie następuje na końcu filmu dotyczące tego po co właściwie gł. bohaterka szła do miasta i jakie były intencje tego co ją tam sprowadził. Wcześniejsze scenki z czarnoskórym rolnikiem też uważam za niezłe tym bardziej, że aktor grający tą rolę był bardzo przekonujący. Ponadto jest tutaj bardzo sugestywna, klimatyczna muzyka i całkiem niezłe zdjęcia . Film wiele osób uzna za nudny bo rzeczywiście akcja jest dość powolna, mnie też by znudził gdyby nie dość niezły klimat jaki mi się udzielił. Ostatni plus to aktorka grająca główną rolę, nie tylko ładna, ale i całkiem przekonująco odgrywająca swoje kwestie. Jedna z lepszych scen w tym filmie ( wiele ich nie ma) to ta w której gł. bohaterka wespół z fantomem pozbywają się faceta który ich więził.
Tylko czy to jest jeszcze horror ? Niby tak bo ze dwie sceny podpadają jak najbardziej pod ten gatunek, ale znaczna część filmu to dialogi , "wycieczka" do miasta itp. więc jak ktoś oczekiwał potężnego ładunku strachu i emocji ...to będzie zawiedziony i takim osobom poleciłbym coś ze zdecydowanie wyższej półki jak Obecność czy inny Sinister

ocenił(a) film na 5
armarange

Podsumowując..ten film to poziom straszaka z telewizyjnych ramówek stacji pokroju AXN czy TV4, kategoria B nie tylko jeśli chodzi o skromny budżet ( co widać na ekranie ), ale także jakość samego straszenia. Druga liga też może dać małą przyjemność w oglądaniu, ale warunek jest jeden: nie oczekiwać Bóg wie czego po kontynuacji PULS 1 i 2 ( najgorszej części z cyklu) bo dwa poprzednie filmy też nie były moim zdaniem jakimiś wielkimi osiągnięciami w tym gatunku. Tak w ogóle to szkoda że ten ciekawy pomysł na horror jaki objawił się w 2006 roku..został tak mimo wszystko słabo zrealizowany.

ocenił(a) film na 5
armarange

Generalnie zgadzam się z tą opinią. Dodam parę rzeczy, które mnie szczególnie zainteresowały. Genialny monolog jednej z głównych postaci granej przez Toda Giebenhaina. Coś kapitalnego, a mimo to nie został nawet wymieniony na Filmwebie jak postać w filmie.
Natomiast Brittany Renee Finamore w roli Justin - po prostu tragicznie niezdolna.
No i widzimy tu religijną agitkę do "najlepszej" religii świata - czyli do amiszów ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones