PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=482192}

Grace

4,4 995
ocen
4,4 10 1 995
Grace
powrót do forum filmu Grace

Jakby scenarzysta i reżyser nie mogli się zdecydować, czy chcą pokazać dramat, czy też jednak horror. Dla całego obrazu lepiej by było, gdyby główna bohaterka po prostu okazała się szalona. Zabrała martwe dziecko do domu i opiekowała się nim jak żywym niemowlakiem (stąd muchy, dziwny zapach), w jej szaleństwie mogłoby się jej wydawać, że dziecko by żyć potrzebuje krwi, więc zabija tych którzy wchodzą do jej domu.
Tak wiem, że to jest mega przewidywalne, ale z dobrą oprawą i umiejętnym suspensem miałoby większą rację bytu niż ten tzw. "horror".

Twórcy zupełnie pojechali po bandzie w scenie, w której teściowa wbija młotek w głowę mamuśki a ta w następnej scenie jest praktycznie bez szwanku. Kolejne mankamenty: ledwie słaniająca się na nogach kobieta zabija mężczyznę trzy razy silniejszego od niej, a potem daje radę zdeterminowanej teściowej... żal po prostu.

Horrory same w sobie są nierealne, więc może od tej strony nie należy ich rozpatrywać, ale tutaj chyba ktoś chciał postawić na realizm.

Co prawda film zapada w pamięć, bo krwiożerczego niemowlaka jeszcze na ekranie nie widziałam, ale sposób przekazania tej historii jest zbyt niestabilny.

ocenił(a) film na 5

Wiesz największą bzdurą było założenie, że można nosić martwy płód Umarła by na zakażenie, bo dziecko w niej zaczęłoby się rozkładać I nikt przy zdrowych zmysłach, by jej na to nie pozwolił

użytkownik usunięty
blackfield1

owszem zgadzam się z tobą, ale przy horrorze to by jeszcze uszło. W końcu w horrorach martwi ludzie robią różne rzeczy, ale w filmie bardziej zbliżonym do realności to o czym piszesz jest zupełnie bez sensu.

No wreszcie jakas sensowna treśc i kobieta autorką tematu:p.Całe zycie takiej szukam hehe..Film jest mocno naciągany i tak w sumie myślę że w trakcie filmu wyszły pewne niedociągnięcia i chcieli tak zaewaluować aby to sie jakoś kupy trzymało.Niestety skutek tego jest nieźle średni.Ja w pewnym momencie myślałem że to dziecko się powoli rozkłada...Tak to było pokazywane że raz było normalne a raz jakies szare i już nie wiedziałem jak się to wszystko zakończy.Zdesperowana matka robi wszystko aby nakarmic dziecko krwią tego jeszcze nie widziałem więc film faktycznie zapada w pamięc choć w swojej wideotece bym go nie umieścił:p.Nawet nie wiem czy warto taki film polecać,gdyby było wykonanie lepsze to może i by cos z tego wyszło lepszego.Pewnie kiedys znowu gdzieś zobaczymy krwiożerczego bobasa może już w lepszym wydaniu:).

ocenił(a) film na 5

Zupełnie się zgadzam. Gdyby w ten sposób poprowadzić fabułę (główna bohaterka oszalała, a dziecko jest martwe) zamiast kolejnego horrorku z niemowlakiem w roli głównej a' la "It's Alive" mógłby powstać niebanalny, mocny dramat psychologiczny.

PS. Dodatkowa gwiazdka za kota, który przeżył (w takich filmach to rzadkość)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones