PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39085}

Śmiertelna gorączka

Cabin Fever
5,1 10 472
oceny
5,1 10 1 10472
5,3 6
ocen krytyków
Śmiertelna gorączka
powrót do forum filmu Śmiertelna gorączka

Więcej luzu :)

ocenił(a) film na 8

Witam wszystkich, właśnie jestem świeżo po seansie z tym filmem. Naprzeciw fali przeważającej krytyki pozwolę sobie wygłosić własne zdanie. Krótko mówiąc - film jest świetny :) Rozwinę teraz tę myśl, otóż nie nudziłem się na nim nawet przez chwilę. Moim zdaniem nie ma tam żadnych niedociągnięć, autorzy tego obrazu pokazali dokładnie to co chcieli pokazać. Absurdalny humor rozkładał mnie na łopatki już od pierwszych minut. Mnóstwo nawiązań do klasyki kina grozy, filmów takich jak "Evil Dead" czy "Noc żywych trupów" itd... Wszystko okraszone wystylizowaniem na obraz klasy B. Gra aktorów przerysowana, świetne ujęcia (jak pokazali tyłek dziewczyny w zwolnionym tempie po tym jak wysiadła z kajaku to myślałem, że padnę). Naigrywanie się z horrorowych stereotypów, a mimo to w niektórych momentach klimat grozy został utrzymany. Domyślam się, że większość odbiorców nie załapała intencji twórców. Szkoda, bo jeśli podejdzie się do tego filmu na luzie to rozrywka gwarantowana.

ocenił(a) film na 6
joe_kaktus

Zgadzam się w zupełności:D Na żadnej najnowszej komedii tak się nie uśmiałam, jak na tym filmie:] Nie wiem, czy faktycznie taki był zamysł twórcy, bo to wie tylko sam twórca, ale nie zmienia to faktu, że w filmie króluje absurd i groteska, które kompletnie rozwalają:D Chociaż, jak na mój gust, trochę zbyt dużo krwi.

Szajuczek

Trudno powiedzieć ale myślę że twórca mial sporo wyobrazni tworzac ten film.To połaczenie thrilleru z komedią - zdecydowanie czarny humor ale momentami naprawde śmialem się do łez ;) Ale były też momenty zaczerpnięte z typowych thrillerow/horrorów,i ogolnie f filmie wyczuwa sie fajny klimat... polecam - moja ocena: mocne 7/10 albo nawet 8 :)

ocenił(a) film na 5
joe_kaktus

Do tego Badalamenti odpowiadał za muzyke.
Scena z tyłkiem faktycznie rozwaliła mi konstrukcje kostną, dla mnie film bomba.

box_andrew

Ja także się nie nudziłam, ubawiłam i pośmiałam. Zwłaszcza na końcu :-)

ocenił(a) film na 3
joe_kaktus

Cóż niby miał z tego wyjść komedio-horror, a jak zwykle wyszła d... blada, bo nie była to dobra komedia, a tym bardziej dobry horror.

ocenił(a) film na 5
eMka0024

Ja myśle, że nie miała to być ani komedia, ani horror, ani tym bardziej "komedio-horror".
Ot, zabawa kinem - tym spod znoku "b" - żąglerka schematami, oczka puszczane do widza, można tak długo wymieniać kończąc na kiczowatym aktorstwie i dziurach w scenariuszu, czy już w ogóle totalnie absurdalnych odjazdach - ostatnia scena ;)
Jak kolega w pierwszym poście zauważył pełno nawiązań do klasyki gatunku.
Film myśle zrobiony przez i dla wielbicieli takiego kina.
Dla mnie fajna sprawa.

Pozdro.

użytkownik usunięty
joe_kaktus

Może ten film nie był zabawny, ale wy jako ludzie z pełną powagą doszukujący się w tym śmieciu odwołań czy jakiegoś stylu - jesteście przekomiczni.

ocenił(a) film na 8
joe_kaktus

Najbardziej podobało mi się zakończenie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones